Kosmetyki wegańskie to znaczy jakie?

Produkty wegańskie to świetny sposób, aby każdego dnia dbać o swoją skórę i jednocześnie żyć w zgodzie ze środowiskiem. Z prostego powodu. Są one produkowane bez żadnych substancji pochodzących od zwierząt. Czyli takich jak wosk pszczeli, kolagen, gliceryna. Oznacza to, że wszystkie produkty do pielęgnacji cery złożone są z roślinnych składników, naturalnych olei i minerałów. 

To czyni je idealnym wyborem dla osób, które są vegan friendly, lub chcących przejść na weganizm czy też prowadzących bardziej pośredni styl życia. Składy kosmetyków, o których mowa, są wolne w swoim składzie od wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego. Te mogłyby potencjalnie zaszkodzić Twojej skórze. Dodatkowo takie kosmetyki mogą dostarczyć Ci m.in odżywczych składników roślinnych, które utrzymają Twoją cerę w zdrowiu i blasku.Jest to świetny sposób, aby zadbać o siebie, a jednocześnie mieć pewność, że w procesie produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta!

Jakie kosmetyki mogą być wegańskie?

To te, które nie zawierają żadnych surowców czy półproduktów pochodzenia zwierzęcego. Zamiast tego wykorzystują substancje pochodzące z natury (często z ekologicznych upraw) lub syntetyczne. Wiele wegańskich marek kosmetycznych będzie umieszczać oznaczenia, które stwierdzają, czy produkt zawiera składniki pochodzące od zwierząt. Te produkty, które nie są przeznaczone dla wegan i wegetarian mogą również zawierać miód, lanolinę, kolagen i karmin czy inne. Obecnie dostępny jest coraz większy wybór produktów wegańskich. W tym kremów do twarzy, podkładów i tuszy do rzęs czy innych kosmetyków kolorowych. Wybierając je, należy dokładnie czytać etykiety, aby upewnić się, że produkt nie zawiera substancji pochodzących od zwierząt. Sprawdzając dokładnie etykiety można mieć pewność, że produkty kosmetyczne są wolne od składników odzwierzęcych i zawierają tylko te substancje, które pochodzą z roślin lub syntetyczne.

pszczoła na kwiatach jabłoni - VegeCosmetica - kosmetyki wegańskie

Określenie “wegański” nie musi być “cruelty-free”

Trzeba to jasno rozróżnić. Termin „wegański” nie jest synonimem „cruelty-free”, jak wiele osób błędnie sądzi. Weganizm odnosi się do stylu życia, który wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym żywność i odzież. Z kolei cruelty-free to termin używany w odniesieniu do różnych produktów i oznacza, że nie były one testowane na zwierzętach. Ważne jest, aby uważnie czytać etykiety, oznaczenia i dwukrotnie upewnić się, czy dany produkt jest rzeczywiście wegański lub cruelty-free podczas dokonywania zakupów. Pomocne może być również szukanie etykiet certyfikatów organizacji takich jak PETA lub Vegan Society. Możesz je sprawdzać aby upewnić się, że kupujesz prawdziwie wegańskie i wolne od okrucieństwa produkty.

piękny wrażliwy pies - VegeCosmetica

Na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki wegańskie?

Należy zwrócić uwagę, czy jest on w 100% wegański, to podstawa. Oznacza to, że wszystkie jego komponenty muszą pochodzić z roślin i jednocześnie nie mogą pochodzić od zwierząt.. Szukaj produktów, które posiadają wegański certyfikat Vegan Society lub Viva! albo producentów czy sklepy, które wspierają te organizacje. My w VegeCosmetica współpracujemy z fundacją VIVA, która zajmuje się ratowaniem bezbronnych a męczonych zwierząt. To zagwarantuje, że produkt nie był testowany na zwierzętach i nie zawiera żadnych komponentów od zwierząt. 

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę naturalny skład produktu. Wiele polskich marek wegańskich zawiera naturalne składniki, takie jak gliceryna roślinna, masło shea i naturalne olejki eteryczne. Mają one korzystne działanie na skórę a pochodzą wyłącznie z roślin. Wreszcie, szukając odpowiednich produktów upewnij się, że wiesz, czy jest on cruelty free. To daje gwarancję, że podczas produkcji nie przeprowadzano testów na zwierzętach.

Jakich składników NIE znajdziemy w wegańskich kosmetykach?

Produkty vegańskie to produkty, które nie zawierają żadnych komponentów pozyskiwanych od zwierząt. Oznacza to, że są one wolne od substancji takich jak na przykład: śluz ślimaków, wytworów pszczelich, miód, ikra, bawełna czy lanolina. Wszystkie te surowce są powszechnie spotykane w niewegańskich produktach do pielęgnacji. Jednak te wegańskie nie zawierają żadnego z nich. Zazwyczaj nie zawierają one również innych substancji pochodzących od zwierząt, takich jak karmin (czerwony pigment pochodzący ze zgniecionych owadów), skwalen (nie mylić ze skwalanem) (związek pochodzący z oleju z wątroby rekina) czy łój (wytopiony tłuszcz z krów). Unikaj ich, ponieważ ich produkcja wiąże się z eksploatacją zwierząt i dlatego jest niezgodna z weganizmem.

Kosmetyki wegańskie a naturalne - różnice

Otóż mają one wiele podobieństw, ale istnieje też kilka kluczowych różnic między nimi.

Te wegańskie są produkowane z surowców pochodzenia wyłącznie naturalnego, z roślin lub syntetycznego; jednocześnie nie zwierzęcego.

Te naturalne są wykonane z całkowicie naturalnych składników, takich jak ekstrakty z roślin, oleje, kremy i woski. Jednak nie wszystkie naturalne kosmetyki są wegańskie. Niektóre mogą zawierać różne składniki, które mają pochodzenie od zwierząt.

Kolejną różnicą jest to, że w tych wegańskich często używa się masła shea i gliceryny zamiast wosków pochodzenia zwierzęcego, takich jak wosk pszczeli czy lanolina.

Ostatecznie, zarówno jedne i drugie oferują konsumentom szeroki wachlarz możliwości zaspokojenia ich potrzeb kosmetycznych. VegeCosmetica oferuje polskie kosmetyki wegańskie a właściwie naturalne kosmetyki wegańskie w 100% produkowane w Polsce. Przy czym, co należy podkreślić nie jesteśmy marką drogeryjną.

Kosmetyki naturalne, czy muszą być kosmetykami wegańskimi?

Produkty naturalne stają się coraz bardziej popularne. Ludzie zwracają się ku bardziej naturalnym opcjom w swojej pielęgnacji urody. Jednak nie muszą być one jednocześnie wegańskimi. Zauważamy obecnie rosnącą tendencję do wybierania opcji wegańskich. Ponieważ są one produkowane bez użycia surowców pochodzących od zwierząt lub produktów ubocznych. Dlatego też są one idealnym wyborem dla osób, które chcą prowadzić styl życia wolny od okrucieństwa. Niezależnie od tego, które wybierzesz, nadal są one wolne od wielu substancji chemicznych występujących w tradycyjnych produktach pielęgnacyjnych. Substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla skóry. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na te produkty, więcej marek kosmetycznych będzie oferować jeszcze więcej naturalnych i wegańskich opcji.

Zobacz poszczególne etapy pielęgnacji twarzy produktami dla wegan

W naszym sklepie rozumiemy, jak ważne jest dostarczanie produktów wegańskich i cruelty-free dla tych, którzy chcą i wolą ich używać. Aby pomóc Ci lepiej zadbać o Twoją twarz, oferujemy szeroką gamę kremów zaprojektowanych specjalnie dla wegan. Dzięki naszym produktom możesz nauczyć się różnych kroków pielęgnacji, abyś mogła wyglądać i czuć się jak najlepiej każdego dnia. Od kremów nawilżających po olejki do mycia twarzy i toniki. Zapewniamy wszystko, czego potrzebujesz, abyś wyglądała zdrowo i pięknie. Nasze produkty odżywią i nawilżą, zapewniając dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem środowiska. Nasz sklep jest zaangażowany w pomoc w znalezieniu odpowiednich wegańskich produktów kosmetycznych, które wzbogacą Twoją codzienną pielęgnację.

Kosmetyki wegańskie, czy mogą wywoływać alergie lub podrażnienia?

Dzisiaj, produkty dla vegan stają się coraz bardziej popularne. Konsumenci stają się bardziej świadomi tego, jakich składników używają na swojej skórze. Chociaż produkty te często zawierają surowce z roślin, które mogą być korzystne dla skóry, istnieje również ryzyko, że mogą powodować alergie lub podrażnienia skóry. Dzieje się tak dlatego, że niektóre surowce, mimo, że roślinne mogą być dość silne w działaniu a osoby o wrażliwej skórze mogą stwierdzić, że ich skóra reaguje na nie w negatywny sposób. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić listę INCI przed zakupem a jeśli w trakcie stosowania produktu, wystąpi jakakolwiek reakcja, najlepiej natychmiast zaprzestać używania produktu. Jeśli masz alergię lub wrażliwość na pewne surowce, mądrze jest unikać produktów kosmetycznych w całości.

Kosmetyki wegańskie do twarzy i ciała

Stają się one coraz bardziej popularne ze względu na ich naturalne, wolne od okrucieństwa komponenty. Są produkowane w zgodzie z naturą i są pozbawione składników pochodzenia odzwierzęcego lub produktów ubocznych. Co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które mają alergie i wrażliwość na niektóre surowce.

Oferują one produkty do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała dla każdego rodzaju skóry. Na przykład te intensywnie nawilżające ale również te przeznaczone do pielęgnacji skóry dojrzałej niwelujące oznaki starzenia i wygładzające skórę. Ponieważ produkty wegańskie nie zawierają silnych substancji chemicznych ani substancji odzwierzęcych, są łagodniejsze dla skóry. Zapewniając jeszcze większą ochronę przed stresorami środowiskowymi.

Dodatkowo, są wolne od substancji drażniących, które mogą powodować reakcje skórne u niektórych osób. Dzięki naturalnym składnikom, zapewniają luksusowe doznania przy zachowaniu wszystkich zalet tradycyjnych produktów kosmetycznych.

Dlaczego warto sięgać po kosmetyki dla wegan?

Jedną z ich głównych zalet jest to, że są one wolne od okrucieństwa. Oznacza to, że w procesie produkcji nie skrzywdzono żadnego zwierzaczka ani nie testowano ich na zwierzętach. Jest to ważne dla wielu osób, które chcą zapewnić bezpieczeństwo i dobrostan zwierząt przy wyborze swojej rutyny pielęgnacyjnej. Dodatkowo, produkty wegańskie są zazwyczaj znacznie łagodniejsze dla skóry ze względu na brak ostrych chemikaliów i półproduktów syntetycznych. A to, z kolei, czyni je idealnymi dla wrażliwych typów skóry.

Podsumowując, produkty wegańskie stanowią etyczną alternatywę, która jest delikatna dla Twojej cery i przyjazna dla zwierząt. Na rynku pojawia się duży wybór kosmetyków, coraz większy oparty na składnikach pochodzenia roślinnego. Możesz poszukiwać do woli kosmetyków do pielęgnacji, które są jednocześnie produktami dla wegan.

A ja uważam, i jest to moje prywatne zdanie: nie wolno nam krzywdzić zwierząt dla naszej babskiej próżności. Nie mamy do tego prawa! Koniec. Kropka.